Ziołowe produkty idealne dla Ciebie!

Typ skóry:

Ilość wydzielanego sebum*, rozszerzone pory

*sebum to nasz naturalny płaszcz ochronny, wydzielany przez gruczoły łojowe

Nadmierne wydzielane sebum i rozszerzone pory, może występować na całej twarzy.

Widoczne wydzielane sebum wraz w rozszerzonymi porami, najczęściej w strefie T.

Wydzielane sebum bywa najczęściej w strefie T. Rzadko rozszerzone pory.

Zazwyczaj  brak lub minimalne wydzielanie sebum. Brak rozszerzonych porów.

Niedoskonałości: wypryski*/zaskórniki/wągry

*niezależnie od typu skóry wypryski mogą pojawiać się w związku z cyklem menstruacyjnym

Duża skłonność do występowania niedoskonałości. Pojawiają się stale.

Skłonność do występowania niedoskonałości w miejscach mocniejszego błyszczenia się.

Sporadyczne niedoskonałości w miejscu błyszczenia się. Najczęściej zaskórniki i wągry.

Epizodyczne niedoskonałości, najczęściej uwarunkowane hormonalnie.

Przesuszenie/ łuszczenie

Rzadko.

Sporadyczne przesuszenia, najczęściej policzki

Powracające przesuszenia np. czoło, policzki. Uczucie ściągnięcia

Częste przesuszenia. Uczycie ściągnięcia i łuszczenie się skóry.

Wrażliwość na czynniki zewnętrzne (niska/ wysoka temperatura, wiatr, klimatyzacja)

Zazwyczaj większa odporność na czynniki zewnętrzne.

Sporadyczna wrażliwość.

Częsta wrażliwość.

Duża wrażliwość.

Skóra normalna

Jeśli nie dotyczy Cię problem niedoskonałości, nie wiesz jak wyglądają rozszerzone pory oraz rzadko musisz zmatowić skórę w ciągu dnia. Nie zmagasz się z przesuszeniem. Gratulacje! Jesteś szczęśliwą posiadaczką skóry normalnej.

Zadbaj o podstawowe potrzeby skóry: odżywienie, nawilżenie, dotlenienie i ochronę. Ciesz się nieskazitelną cerą!

Wskazówki Tyma Herbs

Stan skóry (może dotyczyć każdego typu skóry)

Trądzik to złożone schorzenie wynikające z uwarunkowań wewnątrz organizmu. Jest wiele przyczyn jego występowania trądziku.

Jeśli borykasz się z uporczywymi wypryskami, zwróć uwagę, czy prawidłowo ( w 3 etapach) oczyszczasz skórę:

 1. Demakijaż
 2. Oczyszczanie – wybieraj produkty do użycia z wodą, które skutecznie, ale nieinwazyjnie oczyszczą skórę. Częstym błędem jest zbyt mocne mycie twarzy. Powoduje to nasilanie się niedoskonałości. Mleko Kokosowe z ziołami Tyma Herbs możesz stosować w połączeniu ze swoim produktem do mycia twarzy. Wzbogacisz jego działanie o łagodzące ziołowe składniki
 1. Tonizacja – po dogłębnym oczyszczaniu, ściągasz ze skóry jej naturalną warstwę ochronną. Zmienia się PH skóry z kwaśnego na zasadowy. Należy przywrócić kwaśne PH, ponieważ jest antybakteryjne i antyseptyczne. Używaj Wody Ziołowej Tyma Herbs z serii oczyszczanie. Łączy działanie przeciwbakteryjne oraz łagodzące
 • Zwróć uwagę na ilość spożywanych słodyczy, przetworzonego jedzenia, nabiału.
 • Zrezygnuj z wycierania twarzy, bądź używaj tylko jednorazowych papierowych ręczników.
 • Zrezygnuj z myjek/gąbek do oczyszczania twarzy, bądź szczególnie zadaj o ich czystość!
 • Zmieniaj poszewkę na poduszkę o 2-3 dzień.
 • Zwróć uwagę, czy w ciągu dnia dotykasz twarzy ( często robimy to nieświadomie). Może to powodować przenoszenie na twarz zanieczyszczeń i nasilanie wyprysków.
 • 1-2 razy w tygodniu używaj oczyszczającego Ziołowego Naparu i Maski Tyma Herbs.
 • Do złuszczania skóry wybieraj peelingi enzymatyczne. Ograniczają one przenoszenie bakterii ze stanów zapalnych na resztę twarzy.
 • Zwróć szczególną uwagę na czystość pędzli, którymi wykonujesz makijaż.

Pamiętaj, że skóra trądzikowa szczególnie potrzebuje normalizacji i łagodzenia.

W pielęgnacji kieruj się zasadą regularności i delikatnego działania. Wypróbuj Olejanki Rumianej normalizującej, stworzonej specjalnie z myślą o potrzebach skóry problematycznej.

Odwodnienie to stan przejściowy. Skóra wtedy jest bardzo sucha, łuszcząca, nadwrażliwa, zaczerwieniona, piekąca. Traci swoją elastyczność, mogą pojawiać się linie wynikające z odwodnienia.

Pamiętaj, że często skóra odwodniona w obronie przed przesuszeniem produkuje 2 razy więcej sebum. Jeśli  zauważasz zwiększone wydzielanie sebum lub więcej wyprysków zastanów się, czy nie przesuszyłaś swojej skóry (np. zbyt inwazyjnym produktem oczyszczającym). 

Suche powietrze w okresie jesienno-zimowym, spowodowane ogrzewaniem pomieszczeń, może nasilać przesuszanie i odwodnienie skóry.

W czasie letnim również należy dbać o nawilżenie skóry. Wysokie temperatury, oraz ekspozycja słoneczna mogą doprowadzić do odwodnienia.

Odwodnieniu skutecznie możemy zapobiegać stosując codziennie pielęgnację odbudowującą barierę hydro-lipidową. Przeznaskórkowa utarta wody jest intensywniejsza nocą. Odkryj Ziołowe Olejanki z przeznaczeniem na noc.

Skóra, na której występują ‘pajączki’ oraz ‘rumieńce’ spowodowane rozszerzającymi się lub pękającymi naczyniami krwionośnymi, wymaga specjalnej pielęgnacji. Zazwyczaj skóra naczyniowa jest cienka i ma dużą wrażliwość na czynniki zewnętrzne. Często na stan skóry naczyniowej wpływają geny, niestety nieodpowiednia pielęgnacja może pogłębiać problem.

Skóra naczyniowa jest zaczerwieniona. Stan ten potęgują emocje, wysiłek fizyczny, zmiana warunków atmosferycznych, alkohol czy ostre potrawy.

Najważniejsze to unikać kontaktu z czynnikami drażniącymi. Polecam Ziołową Olejankę Dziką, która wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Dodatkowo odbuduje barierę ochronną skóry i intensywnie odżywi.

Z wiekiem stan skóry naczyniowej może się pogarszać. Stan naczyń krwionośnych jest ściśle związany z włóknami kolagenowymi. Z wiekiem synteza kolagenu spowalnia, naczynia tracą swoją elastyczność. Ta nadwrażliwość i trwałe zaczerwienienia mogą prowadzić do rozwoju trądziku różowatego- uciążliwej choroby skóry.

Skóra wrażliwa jest szczególnie podatna na czynniki zewnętrzne. Nieprawidłowości w funkcjonowaniu jej górnych warstw powodują stany zapalne.

 • Wrażliwość może objawiać się uczuciem pieczenia, świądu, ściągnięcia.
 • Wrażliwość może mieć charakter miejscowy, przez kontakt z składnikiem drażniącym, może wystąpić zaczerwienieni i złuszczanie skóry.
 • Skóra wrażliwa może reagować alergicznie, na podłożu immunologicznym powstaje stan zapalny skóry.

Dużo większą skłonność do nadwrażliwości będą miały skóry suche, atopowe, odwodnione, naczyniowe, alergiczne.

Zwiększona ilość konserwantów, barwników w kosmetykach, żywności, praca w pomieszczeniach klimatyzowanych, ekspozycja na słońce, zanieczyszczenia środowiska, smog, niezdrowa dieta, stres, palenie papierosów powodują uwrażliwianie się skóry.

Ciągłe poddawanie skóry drażniącym czynnikom uszkadza naturalny mechanizm bariery naskórkowej i przyczynia się do większej wrażliwości.

Wrażliwość skóry może być też związana z naturalnymi zmianami hormonalnymi, cyklem miesiączkowym, ciążą czy laktacją.

Kiedy należy się spodziewać efektów stosowanej pielęgnacji?

Odnowa komórkowa wynosi ok. 28 dni, ten czas wydłuża się wraz z wiekiem. Efektów od nakładanej pielęgnacji oczekuj po tym czasie, a optymalnie po 2-3 miesiącach.

Jak skutecznie pielęgnować skórę?

Połącz wszystkie aspekty dbania o skórę: regularność, prawidłowo wykonywane kroki pielęgnacyjne, odpowiednio dobrane produkty, zdrowa dieta, odpowiednie nawodnienie, aktywność fizyczna oraz równowaga psychiczna i spokój wewnętrzny.

Dbaj o siebie. Jesteś najważniejsza!

Kosmetyki Tyma Herbs zostały stworzone przeze mnie z najwyższą starannością, z wykorzystaniem tylko naturalnych składników. Zioła mają aktywne działanie i jak wszystkie składniki mogą powodować reakcje alergiczne. Przed pierwszym użyciem wykonaj próbę uczuleniową. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej proszę o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z produktu i zgłoszenie na: kontakt@tymaherbs.com.