Przejdź do treści

Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa

Gdy odpowiednio poznasz i zrozumiesz swój typ cery, pielęgnacja okaże się dużo prostsza, gdyż oparta o konkretne zabiegi z wykorzystaniem starannie dobranych kosmetyków o składzie, który nie tylko koi i odżywia, ale również chroni. Skóra wrażliwa należy do typów wymagających otoczenia szczególną opieką – gdyż jest bardzo podatna na podrażnienia. Wybierając nasze kremy bazujące na mieszankach ziół i olejach, możesz liczyć na wyjątkowe efekty – i to już po pierwszej aplikacji!

Czytaj więcej

Czym charakteryzuje się skóra wrażliwa?

Najczęściej jest to typ naczynkowy – charakteryzujący się skłonnością do rozszerzania, a nawet pękania naczyń włosowatych biegnących tuż pod skórą. Jest ona bardzo podatna na przesuszenia, z tego samego powodu. Bardzo silnie reaguje na zmiany temperatur, ale również na różne składniki kosmetyków – zaczerwienieniem, świądem, pieczeniem. Mogą pojawiać się na niej wypryski czy  objawy alergii. Poznać ją można po tym, jak zachowuje się w cieple i zimnie, ale również po aplikacji różnych kremów. Cera wrażliwa wymaga ostrożności – dlatego dobrym wyborem będą dla niej naturalne produkty nieposiadające w składzie chemicznych, podrażniających substancji.

Czy problemy cery wrażliwej można wyciszyć?

To bardzo częsta przypadłość, której nie leczy się, a jedynie wycisza objawy. Dobrze dobrany krem do cery wrażliwej oraz inne kosmetyki ziołowe stosowane na co dzień zamiast drogeryjnych o bardzo długim, skomplikowanym chemicznie składzie, to sposób na udaną pielęgnację. Unikanie zmian temperatur, właściwa ochrona przed czynnikami zewnętrznymi i duża ostrożność przy testowaniu produktów do makijażu to ważne elementy procesu wyciszania kłopotów związanych z tym typem skóry.

Jaka pielęgnacja dla cery wrażliwej?

Tym, co najbardziej szkodzi osobom borykającym się z tym problemem, jest zdecydowanie nadmiar potencjalnie alergizujących, podrażniających składników chemicznych w preparatach drogeryjnych. W Tyma Herbs pracujemy każdego dnia nad jego rozwiązaniem, wykorzystując autorskie mieszanki ziół i olejów, z których powstają wysoce skoncentrowane olejowe kremy i pozostałe kosmetyki do cery wrażliwej. Są one łagodne – co oznacza, że nie uczulają, ale jednocześnie zawarte w nich substancje aktywne intensywnie pracują nad uszczelnianiem naczyń włosowatych, łagodzeniem, nawilżaniem i odbudową bariery hydrolipidowej skóry.

Wzmacniające działanie olejów w kremach naturalnych

Bazowym składnikiem naszych Olejanek i Ziołunów są oleje roślinne. Pielęgnacja cery wrażliwej z wykorzystaniem tych kosmetyków to przede wszystkim silne wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego, aby szkodliwe czynniki zewnętrzne nie przenikały przez niego. To również ochrona przed wysuszeniem, ale także silnie regenerujące, odbudowujące i kojące działanie ziół. Kremy Tyma Herbs świetnie natłuszczają – a to podstawa, gdy chcesz odzyskać blask swojej skóry!

Ziołowa receptura dla wzmocnienia naczyń krwionośnych

Cienka, zaczerwieniona, skłonna do podrażnień i alergii… Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca, dlatego należy dostarczać jej składników, które odbudują ją od środka, nie naruszając jej delikatnej struktury. Wyjątkowe kosmetyki Tyma Herbs zawierają zioła, które znane są ze swoich wzmacniających naczynia krwionośne właściwości – na przykład dziką różę. Kremy do skóry wymagającej oparte na olejach bardzo łatwo się rozsmarowują, pięknie pachną i idealnie nadają się zarówno do stosowania na dzień, jak i jako intensywnie regenerujące cerę maski na noc.

Naturalny skład – łagodny dla alergików

Podczas produkcji wyrobów Tyma Herbs zwracamy szczególną uwagę na to, aby w ich składzie znajdowały się jedynie starannie wyselekcjonowane rośliny pochodzące z ekologicznych, czystych upraw. Tym samym kremy i inne kosmetyki, które oferujemy, są niezwykle łagodne dla cery, polecane także dla alergików i wszystkich osób, których pielęgnacja skóry wrażliwej wymaga ogromnej ostrożności przy testowaniu nowości. Dbamy o nowoczesne technologie ekstrakcji ziół, które pozwalają wydobyć z nich więcej substancji aktywnych i działać im jeszcze skuteczniej!

Tyma Herbs – poznaj delikatność płynącą z natury!

Delikatnie, a zarazem skutecznie – tak powinny działać kosmetyki do skóry wrażliwej. Z uwagi na to, że jest ona cieńsza, skłonna do podrażnień, alergii i pękających naczynek, istotny będzie w nich nie tylko czysty, łagodny skład, ale również konsystencja pozwalająca na wygodną aplikację bez nadmiernego pocierania. Nasze innowacyjne kremy zwane Olejankami, ale również Ziołuny, czyli ziołowe wyciągi olejowe oraz wody do nawilżania i tonizowania, to idealny zestaw regenerująco-ochronny, dzięki któremu pozbędziesz się ze swojej łazienkowej półki większości drogeryjnych nabytków, a przy okazji zaoszczędzisz – są niezwykle wydajne i mogą mieć wszechstronne zastosowanie, więc zastępują inne wyroby. Poznaj produkty Tyma Herbs do cery wrażliwej w oryginalnych szklanych słoikach z drewnianymi zakrętkami i zadbaj o siebie w naprawdę naturalny sposób!

Dołącz do listy Poinformujemy Cię kiedy produkt pojawi się na stanie. Proszę zostaw swojego maila.